Kącik rodzica

Kącik Rodzica

Aktualności mar 10, 2021

Komunikat 10.03.2021

Szanowni Rodzice

W związku z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na COVID u jednego z pracowników Fundacji, informujemy, że w dniach 11-12 marca grupa Wróbelków wraz wychowawcami oraz pomocą nauczyciela, na podstawie decyzji Sanepidu i Organu prowadzącego, przechodzi na tzw. nadzór. Oznacza to zawieszenie zajęć dla grupy Wróbelków oraz kontrolę stanu zdrowia i samopoczucia dzieci. Zalecane jest w pozostanie w domu i zachowanie dystansu społecznego.

Apelujemy do Rodziców z pozostałych grup o kontrolę stanu zdrowia i samopoczucia dzieci. Jednocześnie jeśli u kogoś z Państwa lub najbliższego otoczenia naszego Przedszkolaka pojawi się przypadek zakażenia, kwarantanny bądź podejrzenia/skierowania na test, prosimy o przekazanie nam takiej informacji.

Aktualności sty 15, 2021

Komunikat - powrót do przedszkola

Szanowni Państwo,

W związku z zakończeniem ferii zimowych i powrotem wszystkich dzieci do przedszkola z dniem 18 stycznia, bardzo prosimy o kontrolę stanu zdrowia wszystkich domowników zwłaszcza w zakresie objawów COVID-19, o przeanalizowanie ryzyka przeniesienia choroby na dzieci przebywające w przedszkolu oraz na personel. Nadmieniamy, że w przedszkolu przebywają dzieci o różnym poziomie odporności. Brak informacji z Państwa strony o podejrzeniu przechodzenia u siebie lub domowników choroby COVID-19 naraża zdrowie i życie wszystkich osób przebywających na terenie placówki. Funkcjonowanie placówki w dużym stopniu zależy od Państwa odpowiedzialności i rzetelnych informacji. Przypominamy o bezwzględnym obowiązku stosowania się do wdrożonych w przedszkolu na czas stanu epidemicznego procedur. Informujemy, że dzieci przejawiające objawy choroby zakaźnej będą niezwłocznie odsyłane do domu.

Aktualności gru 20, 2020

Komunikat 20.12.2020

Drodzy Rodzice,

Z uwagi na pojawienie się przypadku zachorowania na Covid-19 wśród pracowników Fundacji, a tym samym zgodnie z decyzją Sanepidu o konieczności poddania się kwarantannie grupy Jeżyki i nadzorowi epidemiologicznemu wszystkich dzieci i pracowników Fundacji, informujemy, że od 21 grudnia do 31 grudnia włącznie, stacjonarne zajęcia zostają zawieszone.

W dniach 21-23 grudnia przechodzimy na edukację zdalną prowadzoną przez e-dziennik. Pozostałe dni traktujemy jako dni wolne od zajęć.

Kwarantanną objęta jest grupa Jeżyki od 21 grudnia do 28 grudnia, a od 29 grudnia do 31 grudnia grupa pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Dzieci z pozostałych grup objęte są nadzorem epidemiologicznym, który polega na obserwacji stanu zdrowia dzieci.

Aktualności lis 23, 2020

Komunikat 23.11.2020

Szanowni Rodzice

Od jutra tj. 24 listopada wracamy do pracy stacjonarnej. Przedszkole funkcjonuje bez zmian.

Zwracamy się z ogromną prośbą o przyprowadzanie do przedszkola dzieci zdrowych, o informowanie nas o zakażeniu dziecka, czy rodziny, o pozostawianie dzieci w domu jeśli przebywacie Państwo na izolacji. Przypominamy, że dzieci z katarem, kaszlem, podwyższoną temperaturą itp. nie mogą przebywać w przedszkolu. Bardzo liczymy na współpracę z Państwem w tej kwestii, ponieważ od niej zależy zdrowie pozostałych dzieci, kadry wychowawczej i pomocniczej.

Prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi i procedurami opublikowanymi na stronie przedszkola w zakładce Kącik Rodzica/ Covid-19

Poniżej przekazujemy kilka ważnych zagadnień.

  1. W dniu 26 listopada odbędzie się bożonarodzeniowa sesja zdjęciowa, która została przełożona ze względu na zamknięcie placówki.

  2. W związku ze zmianami wdrożonymi przez Prezesa Rady Ministrów dotyczącymi m.in. zmiany terminu ferii zimowych, informujemy, że dokonaliśmy korekty harmonogramu dni wolnych oraz kalendarza imprez i uroczystości. Na stronie przedszkola (zakładka Kącik Rodzica/Kalendarium)znajdą Państwo wprowadzone przez nas korekty, prosimy o zapoznanie się z nimi.

  3. Do dnia 30.11.2020 r. w aplikacji Przedszkolna Chatka należy zaznaczyć nieobecności dzieci, które w okresie międzyświątecznym nie będą uczęszczały do przedszkola, natomiast nieobecności dzieci w okresie ferii zimowych należy zaznaczyć do 15.12.2020 r.

W okresie międzyświątecznym oraz ferii zimowych przedszkole pracuje na podstawie zebranych deklaracji frekwencji dzieci. W tym roku, zamiast tradycyjnych list, dane o planowej frekwecji pozyskane zostaną z aplikacji. Uzyskane informacje umożliwią odpowiednie zaplanowanie pracy przedszkola.